Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

 

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilię Miejską, które odbędą się w niedzielę, 16 grudnia na Pasażu Portowym w Giżycku.

Oficjalne otwarcie rozpocznie się o godzinie 11:00, jednak już od 9:00 zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Rozmaitości. Podczas Jarmarku odbędzie się również zbiórka pieniężna na rzecz Antosia Żochowskiego. Akcja charytatywna jest objęta patronatem Burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza.

Podczas Jarmarku wiele atrakcji dla całych rodzin. O godzinie 11:00 oficjalne otwarcie oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Upcykling na choince”. Prace konkursowe można składać w sekretariacie GCK do 14 grudnia. Regulamin znajdą Państwo na naszej stronie oraz profilu Facebooku.

O godzinie 11:30 rozpocznie się koncert z udziałem dziecięcych zespołów artystycznych z Kaliningradu i Sokółki.

Następnie, o godzinie 13:00 odbędzie się interaktywny spektakl dla dzieci o tematyce świątecznej, czyli „Mikołajki – Zapominajki” w wykonaniu krakowskiego teatru W Ruchu. O spektaklu:

Spektakl przygodowy, w którym widzowie wspólnie z wesołymi postaciami: Elfi, która lubi robić sobie selfie i Reniferem- Raperem biorą udział w misji ocalenia Świąt Bożego Narodzenia, próbując przywrócić pamięć Świętemu Mikołajowi. Spektakl oparty na autorskim scenariuszu- pisanym językiem pełnym humoru, trafiającym do najmłodszych widzów. Spektakl okraszony jest piękną muzyką i autorskimi piosenkami śpiewanymi na żywo przez aktorów, a dzieci poprzez świetną zabawę uczą się, że w Świętach Bożego Narodzenia najważniejszą sprawą jest spotkanie z drugim człowiekiem, pomaganie innym i przepełniająca nasze domy miłość.

Oprócz tego czekają na Państwa rodzinne konkursy z nagrodami, możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce oraz degustacja potraw wigilijnych.

Dodatkowo zachęcamy do wsparcia zbiórki rzeczowej dla Schroniska dla bezdomnych psów w Bystrym – “Dom Sary” (kołdry, koce, poduszki, poszewki).

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

 

Dodaj komentarz