Koncert noworoczny “Gdybym był bogaczem”

Serdecznie zapraszamy na koncert noworoczny pt. „Gdybym był bogaczem”. W programie koncertu najpiękniejsze arie i duety z oper, operetek i musicali oraz pieśni.

5 stycznia (sobota) o godzinie 17:00

Sala widowiskowa GCK

Cena biletów: 40 zł (-20% z Giżycką Kartą Mieszkańca).

Bilety w sprzedaży od 10 grudnia 2018 (poniedziałek).

Występują:

Magdalena Idzik (mezzosopran) – solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Występowała w wielu operach, m.in.: Straszny dwór, Hrabina Stanisława Moniuszki, Wesele Figara, Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusa Mozarta, Carmen Georgesa Bizeta, Rigoletto Giuseppe Verdiego. Oklaskiwała ją publiczność sal koncertowych w Amsterdamie, Brukseli, Kolonii, Kopenhadze, Luksemburgu, Paryżu, Walencji, Nowym Jorku, Toronto i Tokio. Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu Requiem Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w piątą rocznicę śmierci króla Baudouina. Wystąpiła w słynnym koncercie galowym Andrea Bocellego w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Łukasz Skrobek (baryton) – absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku logopedia.

W czerwcu 2018 r. zadebiutował w partii Angelo, w operze Das Liebesverbot (Zakaz Miłości) R. Wagnera, w Operze Wrocławskiej (dyr. Volker Perplies). Wcześniej wystąpił w rolach mozartowskich – Hrabiego w Weselu Figara (reż. I. Stokalska) – (Warszawska Opera Kameralna i Filharmonia Świętokrzyska), Don Giovanniego (Kammeroper w Rheinsbergu). Na scenie koncertowej wystąpił między innymi w takich miejscach jak: Filharmonia Petersburgska (Rosja), Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Studio Koncertowe im. R. Bobrowskiej w Radio Kraków, Festiwal Belcanto w Moskwie, Rosyjska Akademia Muzyki im. Gniesinych w Moskwie, Teatr Polski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie, Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Kwintet Smyczkowy „Impressione” (z włoskiego „Wrażenie) Kwintet Smyczkowy Impressione dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas każdego koncertu:

Maciej Przestrzelski (I skrzypce) – Koncertmistrz Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Uczestniczył w realizacjach operowych i koncertowych w kraju i za granicą, między innymi Krzysztofa Pendereckiego, Jacka Kaspszyka, Gabriela Chmury, Jerzego Maksymiuka, Grzegorza Nowaka, Placido Domingo, Jose Cura, Marca Minkowskiego, Mariusza Trelińskiego, Joshua Bella, Valerego Gergieva, Krzysztofa Pastora, Carlo Montanaro, Patricka Fournillier i wielu innych.

Marek Karwowski (wiolonczela) – Grał w Orkiestrze Radiowej Südwestfunk w Baden-Baden (Niemcy), Filharmonia de Jalisco w Meksyku, w Teatro dell’Opera di Roma (Opera w Rzymie – Włochy).

Współpracował z takimi artystami jak: Mścisław Rostropowicz, Misha Maisky, Daniel Oren, Zubin Mehta, Igor Oistrach, Giuseppe Patanè, Nello Santi i wielu innych. Brał udział w słynnym koncercie trzech tenorów:  (Plácido Domingo, Luciano Pavarotti, José Carreras) w Terme di Caracalla w Rzymie (Włochy).