Premiera spektaklu “Więcej niż wiatr” Teatru IOTA w reżyserii Zbigniewa Waszkielewicza | 22.09.2022 godz. 18:00

Powroźnik, bohater jednoaktówki scenicznej, ma świadomość bliskiego kresu swej życiowej drogi – bliżej niż dalej, tak sam określa upływający czas. Spowiada się ze swego życia, czyni to w rozmowie z Nitką i Pętlą, które uosabiają jego głosy wewnętrzne. Próbuje zrobić bilans jasnych i ciemnych stron swej ziemskiej peregrynacji. Akcja przeradza się w swoisty sąd, w którym Powroźnik staje się podsądnym, ale też prokuratorem, adwokatem i sędzią.
Swoista sytuacja, gdy za rozmówców ma swoje głosy wewnętrzne w ludzkiej postaci sprawia. że nie wie, czy to przypadkiem nie jest sen: sen ziemski a może zaświatowy? Wyznając swoje grzechy stara się nie tracić rezonu, w tym humoru, gdy snuje swą opowieść o ścieżkach życia, którymi prowadziły go miłość, poezja i wiatr.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 05 minut (bez antraktu)

Zapraszamy 22 września o godz. 18:00 do Giżyckiego Centrum Kultury, gdzie na naszej sali widowiskowej odbędzie się uroczysta premiera spektaklu.
Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku przy ul. Gen. J. Zajączka oraz w GCK na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu.

 

Reżyseria: Zbigniew Waszkielewicz
Scenografia: Teresa Wasilewska-Bieniek
Muzyka: Bogdan Mizerski
Choreografia: Piotr Frąckiewicz
Realizacja dźwięku: Dariusz Andrzejczuk
Realizacja światła: Bartłomiej Łuczków
Występują:
Katarzyna Boronowska-Phillips
Izabela Frąckiewicz
Zbigniew Waszkielewicz

 

Zdjęcia z prób do spektaklu:

Dodaj komentarz