Spektakl muzyczny o Annie German

plakat - GERMAN - 2

ANNA-WIKTORIA to spektakl muzyczny stworzony w 80. rocznicę urodzin Anny German przez Teatr w Drodze AGRADA, w którym będziecie Państwo mogli wysłuchać najbardziej znane szlagiery tej nieżyjącej artystki w wykonaniu Susanny Jarej z Krakowa obdarzonej nieziemsko anielskim głosem.

Spektakl ten to także symboliczna podróż przez niełatwe życie artystki, jej smutki i radości…To chwila zatrzymania w świecie miłości, pragnień, ale i goryczy.

Na premierę spektaklu nie z przypadku zostały wybrane Mazury, gdyż było to miejsce do którego Anna German w ostatnich latach swego życia przyjeżdżała po zdrowie, siły i walkę o dalsze życie.

Scenariusz i reżyseria: Grażyna Kaznowska

Wykonanie: Susanna Jara, Marianna Jara, Grażyna Kaznowska, Paweł Harańczyk

SUSANNA JARA – śpiewa, tworzy i koncertuje od dziecka. Od chórów cerkiewnych przez folklor, folk, muzykę klasyczną, jazz, muzykę teatralną. Kocha improwizację. Współpracuje chętnie z różnymi twórcami. Wzięła udział w nagraniach ponad 10 płyt różnych gatunków muzycznych, dziesiątkach festiwali, konkursach i setkach koncertów. Była członkiem wielu chórów zespołów i projektów. Śpiewa głównie w sześciu językach: cerkiewnosłowiańskim, ukraińskim, łemkowskim, polskim, rosyjskim i angielskim. W 2013 roku wydała swój debiutancki album „Wesna, wesnoju”. W tym roku ukazał się również singiel „Chłopczyna” oraz wzięła udział w tworzeniu płyty „Pisni i spiwanky Petra Murianky II”.Obecnie pracuje nad kolejną płytą „W sześciu kolorach”.

PAWEŁ HARAŃCZYK – pianista, kompozytor, aranżer, akompaniator. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie student na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od dwóch lat związany z Teatrem Nowym w Krakowie, w którym komponował, aranżował i wykonywał muzykę na żywo do spektakli teatralnych tj: “Wysocki, Powrót do ZSRR”, “Macabra Dolorosa”, “Wężowisko”, “Moskwa – Pietuszki”. Komponował również muzykę do spektaklu “Akimudy” – reż. Piotr Sieklucki w Teatrze Nowym w Łodzi, jak również do spektaklu Amy.Klub27 – w Teatrze Ludowym w Krakowie

GRAŻYNA KAZNOWSKA- pomysłodawca i założycielka Teatru w Drodze AGRADA, Teatru Formy PARRA. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Kraków Wydz. Zam. Wrocław, pedagog kulturalno-oświatowy i kulturoznawstwa, absolwentka Międzynarodowej Szkoły Liderów „Leadership Enhancement Program”, reżyser, aktor i pedagog z 25. stażem artystycznymi i pedagogicznym. Laureatka głównej nagrody „SREBRNA NIKE” w dziedzinie SZTUKA przyznanej za upowszechnianie teatru i edukacji teatralnej, jak też wielu innych artystycznych nagród. Osoba bardzo kreatywna, wrażliwa i oddana swej pracy i pasji, kochająca ludzi i chętnie dzieląca się swą wiedzą i umiejętnościami. Autorka i reżyser ponad 60 spektakli teatralnych, 50 artystycznych projektów krajowych i zagranicznych, jak też wielu indywidualnych akcji artystycznych

MARIANNA JARA– „Gdyby Marianna Jara mieszkała w Krakowie lub w Warszawie byłaby jednym z najbardziej znanych artystów w Polsce. Gdyby Marianna Jara poświęciła się własnej karierze artystycznej, wszystkie najlepsze sceny świata byłyby dla niej otwarte. Gdyby Marianna Jara mniej myślała o losie innych, a więcej o rozwoju własnego wokalnego talentu, wtedy cały świat leżałby u jej nóg.”(H.Nicpoń). Absolwentka Wyższej Szkoły Muzycznej w Tarnopolu. Założycielka zespołu „Widymo”, dyrygentka diecezjalnego chóru „Irmos”, aktorka Teatru w Drodze AGRADA, sanoczanka ukraińskiego pochodzenia, wspaniała kreatorka różnych przestrzeni artystycznych, muzykolog.