Spektakl taneczno-teatralny pt. „Kierunek Nieznany”.

28 listopada o g. 17.00 Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca działający przy Kętrzyńskim Centrum Kultury zaprasza spektakl taneczno-teatralny pt. „Kierunek Nieznany”.

Spektakl został przygotowany wspólnie ze Związkiem Sybiraków – Koło w Kętrzynie, gdzie naoczni świadkowie zsyłki podzielili się historią tamtych trudnych czasów. Na podstawie opowieści powstał wzruszający scenariusz opowiadający o życiu w niełatwych czasach i nieludzkich warunkach. Celem widowiska jest upamiętnienie ofiar zsyłki, jak i również przybliżenie młodzieży historii dotyczącej tamtych trudnych czasów po przez teatralną wizualizację. W spektaklu bierze udział trzydziestu tancerzy, którzy po przez różne formy tańca, takie jak: Taniec Współczesny, Hip-Hop Dance czy Breakdance opowiadają prawdziwą historię. Wykorzystanie tańca ulicznego w spektaklach teatralnych, jest ogromny plusem naszej działalności, ponieważ po przez nowoczesną formę sztuki możemy dotrzeć do młodzieży, oraz przekazać wiele głębszych wartości.

Po bezpłatne wejściówki można odbierać od poniedziałku, 20 listopada w kasie GCK, w godzinach 8-16.