Wielkie Otwarcie Giżyckiego Centrum Kultury

Już 17 czerwca zapraszamy na Wielkie Otwarcie Giżyckiego Centrum Kultury. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji – zwiedzanie odnowionego obiektu, w którym mieści się kino NOWA FALA i bezpłatne seanse dla całych rodzin!

Kino NOWA FALA to wyjątkowe miejsce, i jedyne takie w regionie. Nowoczesne kino studyjne, które zachowuje swój unikalny charakter i kultywuje najlepsze tradycje polskiej kinematografii, w zabytkowym budynku Giżyckiego Centrum Kultury.

W dzień otwarcia zapraszamy na bezpłatne pokazy filmu „Munio: Strażnik księżyca”, zachwycającej animacji, która zahipnotyzuje nie tylko najmłodszych widzów. Będzie to wspaniała okazja na spędzenie ciekawego popołudnia w gronie całej rodziny oraz poznanie zupełnie nowej odsłony serca kultury w Giżycku. Bezpłatne bilety na seanse o godz. 16:00 oraz 18:00 będzie można odebrać osobiście w Giżyckim Centrum Kultury.

A już od 18 czerwca zapraszamy na biletowane projekcje gorących nowości kinowych. Na dobry początek przedpremierowy pokaz obsypanej nagrodami animacji „Czerwony Żółw” oraz premiery filmów akcji takich jak „Król Artur: Legenda miecza” czy „Wonder Woman” i super hitu „Strażnicy Galaktyki vol. 2”. Tym samym kino wraca do Giżycka na stałe, z najlepszym premierowym repertuarem!

W stałym programie kina znajdą się również: wystawy plenerowe, pokazy specjalne z udziałem twórców filmowych. Wielofunkcyjna sala przystosowana jest zarówno do seansów filmowych, koncertów i innych wydarzeń specjalnych. Kino będzie miejscem spotkań i wymiany myśli, miejscem stworzonym zarówno dla turystów jak i lokalnej społeczności.

Wystrój kina bezpośrednio nawiązuje do słynnego „Noża w wodzie” (1962) Romana Polańskiego, pierwszego polskiego filmu nominowanego do Oscara. To właśnie w Giżycku, nad jeziorem Kisajno powstało wiele scen tego kultowego filmu, perły polskiego kina.

Zapraszamy na stronę internetową www.Kino.Gizycko.pl, gdzie można sprawdzić repertuar i szczegółowy harmonogram projekcji. Zachęcamy do zakupu biletów on line w dziale “Kup bilet” lub telefonicznej rezerwacji miejsc.

Program otwarcia:

Od godziny 9:00, w cyklach półgodzinnych będzie możliwość zwiedzenia budynku Giżyckiego Centrum Kultury.

Wejścia planowane w godzinach:

Maksymalna liczba osób w każdym wejściu: 50 osób

godz. 12:00 – Oficjalne otwarcie budynku Giżyckiego Centrum Kultury

oraz spektakl teatralny “Spotkaj Mnie” w wykonaniu grupy teatralnej GCK

godz. 14:00 – Koncert zespołu Załoga Dr. Bryga

godz. 16:00 – Seans filmu “Munio: Strażnik księżyca”

godz. 18:00 – Seans filmu “Munio: Strażnik księżyca”

Tego dnia również akcja charytatywna na rzecz giżycczanina Adriana Jarosza pod patronatem burmistrza Giżycka. Zbiórka pieniędzy będzie kontynuacją akcji prowadzonej podczas Piłkarskiego Turnieju Gwiazd (zbiórka do puszek przeprowadzona będzie przez rodziców Adriana i harcerzy)

*Aby skorzystać z bezpłatnego wstępu na wydarzenia związane z otwarciem Giżyckiego Centrum Kultury, niezbędna będzie wejściówka, która będzie do odbioru w tymczasowej siedzibie (ul. Sikorskiego 3c) Giżyckiego Centrum Kultury (maksymalnie po 2 na jedną osobę, na jedno z proponowanych wydarzeń).Odbiór wyłącznie osobisty. Wejściówki będą rozdawane w systemie:

12.06.2017r.  poniedziałek

1. w godz. 15:00 – 16:30

– 50 wejściówek uprawniających do wejścia na spektakl teatralny “Spotkaj Mnie” w wykonaniu grupy teatralnej GCK

– 50 wejściówek uprawniających do wejścia na  koncert zespołu Załoga Dr. Bryga

–  50 wejściówek uprawniających do wejścia na seans filmu “Munio: Strażnik księżyca” o godz. 16:00

–  50 wejściówek uprawniających do wejścia na seans filmu “Munio: Strażnik księżyca” o godz. 18:00

13.06.2017r. wtorek

1. w godz. 8:00 – 10:00

– 50 wejściówek uprawniających do wejścia na  koncert zespołu Załogi Dr. Bryga

2. w godz. 15:00 – 16:30

– 50 wejściówek uprawniających do wejścia na  koncert zespołu Załogi Dr. Bryga

14.06.2017r. środa

1. w godz. 8:00 – 10:00

– 10 wejściówek uprawniających do wejścia na spektakl teatralny “Spotkaj Mnie” w wykonaniu grupy teatralnej GCK

– 16 wejściówek uprawniających do wejścia na  koncert zespołu Załogi Dr. Bryga

–  10 wejściówek uprawniających do wejścia na seans filmu “Munio: Strażnik księżyca” o godz. 18:00

–  16 wejściówek uprawniających do wejścia na seans filmu “Munio: Strażnik księżyca” o godz. 18:00

2. w godz. 15:00 – 16:30

– 10 wejściówek uprawniających do wejścia na  koncert zespołu np Załogi Dr. Bryga

Uwaga! Nie przewidujemy rezerwacji bezpłatnych wejściówek. Należy je odbierać osobiście w wyżej wymienionych termiach.

Biletowane seanse filmowe z aktualnego repertuaru Kina „Nowa Fala” zaplanowane są od niedzieli 18 czerwca.

Zapraszamy do działu “Kup bilet”na stronie kino.gizycko.pl po szczegółowy harmonogram projekcji oraz do zakupu biletów on- line lub telefonicznej rezerwacji miejsc.

Zapraszamy serdecznie!