Wystawa zdjęć z filmu „Miasto 44″

Kino Orange i Giżyckie Centrum Kultury
zapraszają na plenerową wystawę zdjęć z filmu „Miasto 44”.

Od 2 października zapraszamy na niezwykłą plenerową wystawę zdjęć z filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Tuż przed odnowioną Ekomariną, nad brzegiem jeziora Niegocin w Giżycku, zaprezentowane zostaną wyjątkowe kadry z filmu i fotosy z planu, wraz z komentarzami jego twórców o kulisach powstawania najbardziej oczekiwanego filmu tego roku.Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 3 października o godzinie 17:00. Honorowy patronat nad wystawą objęła Burmistrz Miasta Giżycka Pani Jolanta Piotrowska.
Mieszkańcy, turyści i żeglarze odwiedzający Giżycko, dzięki specjalnemu systemowi oświetlenia, będą mogli oglądać wystawę, zarówno w dzień jak i po zmroku, aż do 15 października. Podczas dwudniowej wizyty Kina Orange, 13 i 14 października, w Giżyckim Centrum Kultury odbędzie się aż 6 seansów filmu „Miasto 44”. Planowane jest również otwarte dla publiczności spotkanie z twórcami tej spektakularnej produkcji filmowej. Więcej informacji oraz rezerwacja biletów wstępu nawww.KinoOrange.pl.
„Miasto 44” to zrealizowana z niespotykanym w Polsce rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie powstania warszawskiego.
– Chciałem skupić się na ludziach, którzy nie wpływają w kluczowy sposób na przebieg działań, nie są dowódcami. Początkowo stosuję klasyczny sposób opowiadania – nasz bohater jest nikim, jak Luke Skywalker w „Gwiezdnych wojnach” przed podjęciem decyzji o wstąpieniu w szeregi Jedi. Początkowo wzbrania się, ale popychają go do tego uczucia i nagle wybucha powstanie – mówi reżyser filmu Jan Komasa.
Jan Komasa to jeden z najzdolniejszych i najczęściej nagradzanych filmowców młodego pokolenia. Jego film – „Sala samobójców” – zdążył już wyrobić sobie status dzieła kultowego, zdobywając przy tym wiele prestiżowych nagród na polskich i zagranicznych festiwalach. Jego ostatni film zagościł w polskich kinach 19 września i w chwili obecnej bije rekordy popularności.
Koproducentem filmu „Miasto 44” jest Orange Polska. Firma od lat angażuje się w koprodukcje filmowe. Jak dotąd swoją premierę miały 32 projekty, które z zainteresowaniem obejrzało ponad 13 mln Polaków.
Wystawa współorganizowana przez Akson Studio, Orange, Kino Świat oraz Outdoor Cinemabyła do tej pory prezentowana przy sopockim Molo, w warszawskim miasteczku Orange oraz na odnowionym placu Wolności w Świnoujściu.
Kino Orange to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których na co dzień nie ma kin.