XIII obchody Dnia Różowej Wstążeczki

W imieniu Giżyckiego Stowarzyszenia “Amazonek” serdecznie zapraszamy na 13. edycję obchodów Dnia Różowej Wstążeczki w Giżyckim Centrum Kultury pod hasłem “Rak piersi nie zna metryki”.

19 października od godz. 16:00 będą Państwo mieli możliwość bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy we krwi.

O godzinie 16:30 lekarz onkologii, p. Agnieszka Małek przeprowadzi wykład na temat profilaktyki raka piersi.

Następnie wystąpi dla Państwa zespół Man-Tra, czyli jak sami o sobie piszą, grupa przyjaciół, którzy znajdując ukojenie w dźwiękach starożytnych mantr, postanowili podzielić się otrzymanym skarbem z innymi. Do roku 2008 działalność zespołu opierała się głównie na spotkaniach i śpiewaniu we własnym gronie, oraz wśród znajomych. Były one przerywane nielicznymi kameralnymi koncertami. Jesienią 2008 roku z inicjatywy i zachęty Anny Fijałkowskiej zespół rozpoczyna regularne próby i w szybkim czasie kształtuje repertuar. Wraz z nastaniem jesieni roku 2010, członkowie grupy postanowili nie tylko koncertami zachęcić do medytacji. Od 6 października 2010r, już na stałych zasadach, ruszyły warsztaty medytacji. Na nich, można nauczyć się technik medytacyjnych, które od lat praktykują członkowie zespołu.

Więcej informacji na temat zespołu Man-Tra znajdziecie pod linkiem -> www.mantra.art.pl

Wyjątkowy koncert połączony będzie z wspólną medytacją.

XIII obchody Dnia Różowej Wstążeczki objęte są specjalnym patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

Dodaj komentarz