Wileńskie Kaziuki | 4.03.2018 r.

Serdecznie zapraszamy na najbardziej kolorowe i radosne święto, które jest zwiastunem długo oczekiwanej przez nas wszystkich wiosny. Wiosny, która zawsze kojarzy się z radością, miłością, nadzieją i optymizmem. O jakim święcie mowa? Oczywiście o Wileńskich Kaziukach.

Już 4 marca, o g. 16.00 w sali widowiskowej GCK, bilety w cenie 15 zł są już dostępne w sprzedaży (po bilety zapraszamy do Giżyckiego Centrum Kultury – wejście od ul. Konarskiego).

Wystąpią:

Żejmiana
Jest to kapela muzyki ludowej oraz zespół wokalny, działający przy Centrum Kultury w Podbrodziu. Powstał w 1991 roku, jego kierownicy to Žana Gumenaja i Larisa Isaczenko.

Ich repertuar to mieszanka piesni różnych narodów Litwy, Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy a także żydowskiej, jak również utwory napisane przez uczestników Marija Beperszcz i Marija Jakubovska.

Żejmiana to laureat wielu festiwali ludowych i folklorystycznych o randze międzynarodowej. Zespół kilkukrotnie uczestniczył w Festiwalu Kresowym w Mrągowie a także Pieśni znad Willi w Wilnie.

Podbrodzka Orkiestra Dęta
Powstała w 1992 roku. Orkiestra łączy ze sobą kilka pokoleń muzykantów. Od wielu lat jest stałytm uczestnikiem rejonowych imprez okolicznościowych, a także laureatem wielu festiwali na Litwie i poza granicami kraju (Francja, Słowacja, Belgia, Węgry)

Podbrodzka Orkiestra Dęta jest również częstym gościem w Polce, gdzie od 4 lat już uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wieloletnim kierownikiem orkiestry jest Maestro Bronislaw Wilimas.

Gelme
Zespół tańca nowoczesnego “Gelme” z Podbrodzia powstał w 2002 roku. Zespół liczy łącznie 80ciu uczestników – dzieci i młodzież w różnym wieku. Przez 15 lat swego istnienia zdobywali Grand Prix i różnego typu nagrody na wielu międzynarodowych i lokalnych festiwalach. W 2011 roku zespół zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata Tańca Nowoczesnego. Kierownikiem zespołu jest Agne Rickewiczienie

Karolina Lyndo
Urodziła się w Podbrodziu, mimo że ma zaledwie 15 lat jest już utalentowaną wokalistką. Karolina jest laureatką wielu konkursów lokalnych jak i międzynarodowych, w tym zwycięzcą pucharu Grand Prix na Malcie, w Hiszpanii, Kazachstanie, Łotwie czy Estonii.

W 2017 roku odniosła sukces w programie telewizyjnym „Głos Litwy”. Często koncertuje z Podbrodzką Orkiestrą Dętą, w tym również podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jej nadzwyczajny głos oczarował polską publiczność.

Jedna myśl na temat “Wileńskie Kaziuki | 4.03.2018 r.

1. Młodość i klasyka….. Piękne życzenia, wiersze, słowa piosenek
    i brawurowy taniec dostarczyły zaproszonym wiele radości
    i wzruszeń.
    Wielkim uznaniem cieszył się również głos 15 letniej ARTYSTKI,jak również Prowadzącej.
    Młodzież za swoje piękne występy zostały nagrodzone gromkim brawami.
    Koncert miło mnie/nas zaskoczył bardzo wysokim poziomem muzycznym, energią, bijąca od wszystkich wykonawców i dobrze dobranym programem, dającym równe możliwości prezentacji .Po zakończeniu pozostał niedosyt.Prosimy o więcej i częściej