Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz zaprasza na wyjątkowy Dzień Kobiet! | 8 marca, g. 17:00 i 19:00 sala GCK

Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz wraz z Giżyckim Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić wszystkie giżycczanki i nie tylko na wyjątkowy koncert z okazji ich święta!
8 marca o 17:00 i 19:00 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury będziemy mieć okazję wysłuchać najpiękniejszych romantycznych przebojów muzyki rozrywkowej w języku włoskim i angielskim w przepięknych aranżacjach muzycznych przy akompaniamencie skrzypiec oraz podkładów muzycznych w wykonaniu włoskiego tenora Sergio Bettasa przy akompaniamencie niezwykle utalentowanej YLO Violin, czyli Ilony Perz-Golki)!

 Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina Nowa Fala w dniach: 1-2 marca Szczegółowy harmonogram z godzinami rozdawania:
Harmonogram odbioru wejściówek

Sergio Bettas
włoski tenor, urodzony w Ferrarze we Włoszech. Muzyka od zawsze wypełniała jego życie. Zaczynał od gry na instrumentach. Pasję do śpiewu odkrył w
sobie nieco później. Jest absolwentem Konserwatorium Sztuki Śpiewu w Ferrarze (Conservatorio Statale di Musica Girolamo Frescobaldi di Ferrara). Swój warsztat wokalny
doskonalił również u znanego włoskiego śpiewaka operowego Nazzareno Antinori’ego. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Teatro Regio w Parmie.
Debiutował w 2006 roku rolą Manrico w Trubadurze Verdiego. W 2008 roku przyjechał do Polski i podjął współpracę z Teatrem Wielkim w
Warszawie. Na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej występował w klasykach operowych takich jak: Aida, Traviata, Otello, Halka, Straszny Dwór czy Madame Butterfly. Mimo wieloletniego doświadczenia ciągle doskonali swój warsztat pracy (obecnie u boku Jolanty Janucik – prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – kadencja 2016-2020). Jak podkreśla, piękny głos to nie wszystko, najważniejsze są emocje przekazywane innym.
Dlatego w 2013 roku rozpoczął karierę solową. Koncertuje w całej Polsce, śpiewając zarówno utwory z klasycznego repertuaru operowego, jak i z
nurtu muzyki rozrywkowej. Występy na scenie to jego żywioł. Angażował się w wiele akcji charytatywnych, m.in. w koncert Kochaj AMAtrice, z którego dochód został przeznaczony na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. W 2018 roku jako jeden z trzech solistów (tenor), wziął udział w Koncercie Jubileuszowym Chóru Miasta Garwolina (Msza G-dur F. Schuberta). W 2019 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta zatytułowana „Solo Amore”.

Ilona Perz-Golka
YLO Violin (Ilona Perz-Golka) – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii.
Skrzypce towarzyszyły jej przez całe życie: od momentu rozpoczęcia edukacji w wieku 7 lat, poprzez liczne koncerty z zespołami kameralnymi oraz orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, w której
pracowała. Dzięki swej działalności koncertowej zwiedziła niemalcały świat. W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami i Dj-ami Jak sama mówi: Muzyka jest dla mnie wszystkim, w każdy koncert wkładam swoje serce, przekazuję najpiękniejsze emocje, wraz z publicznością
tworzymy wówczas niezapomniane chwile.” W 2020 roku skrzypaczka wydała swoją pierwszą solową płytę „Timeless”, a utwory z niej można było
usłyszeć również w aranżacjach symfonicznych. YLO obecnie pracuje nad nowym albumem muzycznym, który ukaże się pod koniec 2021 roku.
Obecnie skupia się na pracy koncertowej , możemy ją usłyszeć na wielu scenach w kraju i zagranicą, jej utwory emitowane są w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych.

Zgodnie z obowiązującymi rządowymi obostrzeniami podczas koncertu obowiązuje nakaz noszenia maseczek zasłaniających nos i usta.

Podczas wydarzenia będzie możliwość wsparcia zbiórki charytatywnej pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na rzecz małego giżycczanina – Adasia Mantryby.

Historia choroby Adasia rozpoczęła się już w dniu narodzin. Trudny poród spowodował wzmożone napięcie mięśniowe i konieczność przeprowadzenia wielomiesięcznej, ciężkiej rehabilitacji, jednak niezwykle ważnej, bo to dzięki niej, Adaś chodzi. W grudniu 2019 r. zdiagnozowano u chłopca chorobę genetyczną (mutacja genu DYRK 1A), która powoduje opóźnienie psychoruchowe i brak mowy. Adaś ma szansę rozwijać się jak każde dziecko, jednak potrzebuje wielokierunkowej i wielospecjalistycznej rehabilitacji. Jego rodzice robią wszystko, co mogą, aby ułatwić mu funkcjonowanie.

Na co dzień Adaś, to spokojny i radosny chłopiec. Chodzi do przedszkola, które pomaga mu kształcić i utrwalać umiejętności potrzebne do życia. Bardzo lubi muzykę i grę na instrumentach. Kocha zwierzęta i przy nich bardzo dużo wokalizuje. Rozumie co się do niego mówi. Denerwuje się tylko, kiedy chce coś powiedzieć, a nie może.

Wiele radości sprawiają mu wycieczki samochodowe, majsterkowanie z tatą i gotowanie z mamą. Jest bardzo opiekuńczy w stosunku do młodszej siostry. Jest lubiany przez dzieci w przedszkolu. Rodzice marzą, by regularnie uczestniczył w turnusach logopedyczny, jednak koszty przewyższają ich możliwości finansowe.

W imieniu Rodziców Adasia zachęcamy do wspierania akcji dobroczynnej poprzez dokonywanie wpłat na portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/zloteslowaadasia

Dodaj komentarz