Ciepłe Dywany | Weekend portugalski w Tło dla mew | 11 – 13.11 Tło dla mew, Rydzewo

Zapraszamy w długi weekend 11-13.11. do  Tła dla Mew, gdzie trwać będzie weekend portugalski- kulinarny & kulturalny! Całość poprowadzi rodowity Portugalczyk Rui Tales, mieszkaniec Giżycka.

11-13.11. Weekend iście portugalski!

11.11.2022, piątek
0d godz. 14:00 „Bon Appetit” czyli serwujemy KUCHNIĘ iście PORTUGALSKĄ

Oryginalne portugalskie potrawy! Sztandarowe rarytasy i wyszukane perły …od słonecznych sąsiadów z południa! Całość poprowadzi Prato Do Dia- znamienity portugalski food-truck w sercu Mazur z MASTER CHEFEM, rodowitym Portugalczykiem, słynnym- Rui Tales!

https://www.facebook.com/pratododiasztynort

 

12.11. 2022, sobota.

 0d godz.  13:00 „Bon Appetit” czyli serwujemy KUCHNIĘ iście PORTUGALSKĄ

https://www.facebook.com/pratododiasztynort

godz.  19:00- Koncert „Muzyczny rejs u wybrzeży Portugalii”- RUI & RAFAŁ

Pochodzący z północnej Portugali Rui swą muzyczną wrażliwość rozwijał w Lizbonie. Chodząc uliczkami Alfamie, chłonąc inspiracje, wdychając smaki zielonego wina i zapachy oceanu, rozkoszując się w nostalgicznym fado wymieszanym z różnobarwnymi dźwiękami państw Luzofonii, kształtował wzrastający w nim wiekopomny, muzyczny styl.

A kiedy dorósł, szczęśliwy los zaprowadził Rui na drugi koniec Europy, do małej mazurskiej wioski, gdzie odnalazł miłość, spełnienie i spokój. Tam, w listopadzie 2022 dał najsłodszy, najczulszy koncert, na kameralnej scenie Tła dla Mew, który otworzył mu wrota do wielkiej światowej kariery… I ja tam z gośćmi byłam, miód i wino piłam, A com widziała i słyszała, tutaj opisałam…

Bezpłatna rezerwacja stolików- 508109586

https://www.facebook.com/rui.teles.16

 

13.11.2022, niedziela

godz. 13:00 Warsztaty PORTUGALSKIE dla DZIECI
Malujemy z pompą tradycyjne portugalskie stroje karnawałowe! Będą farby, pędzle, pióra i cekiny. Kalejdoskop barw i kolorów, południowy styl i blichtr. Niech powstaną prace pełne emocji, ekspresji, iskierek w oku i blasków własnych!

godz. 15:00 Popołudnie filmowe z „IMAGINE”Seans na leżakach i w bujanych fotelach… Akcja filmu rozgrywa się w Lizbonie. Dramat filmowy w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego, koprodukcja polsko-portugalsko-francusko-brytyjska. Obraz wielokrotnie nagradzany na Festiwalach Filmowych.

Dodaj komentarz