Fundacja Teatr IOTA zaprasza na autorski spektakl “Więcej niż wiatr” | 25.05.2023, godz. 18:00 | sala widowiskowa GCK

W spektaklu występują 3 postaci: Powroźnik oraz dwie postaci/alegorie, głosy wewnętrzne głównego bohatera: Nitka i Pętla. Przedstawione jest życie człowieka, niesione przez poezję, miłość i wiatr. Wymienione “żywioły” prowadzą przez wyboje, ściany, ciemności i inne przeszkody. To co bohatera najbardziej w życiu krępuje jest w nim samym, różne więzy i sznury, różne samoograniczenia. Prowadzi nieustanny dialog ze swoim ambiwalentnymi głosami wewnętrznymi, te głosy wewnętrzne uosabiają postaci Nitka i Pętla. Bohater (Powroźnik) chciałby, by jego drodze przyświecało przesłanie “Spiritus flat ubi vult”, czyli DUCH DĄŻY DOKĄD CHCE, ale nie jest to łatwe. Spektakl realizowany jest w formule interdyscyplinarnej, a podstawowe artykulacje przekazu koncepcji artystycznej wyrażane są w obrębie środków wyrazu teatru dramatycznego i teatru ruchu.

Reżyseria: Zbigniew Waszkielewicz
Scenografia: Teresa Wasilewska-Bieniek
Muzyka: Bogdan Mizerski
Choreografia: Piotr Frąckiewicz
Dźwięk: Dariusz Andrzejczuk
Światło: Bartłomiej Łuczków

Występują:
Katarzyna Boronowska-Phillips
Izabela Frąckiewicz
Zbigniew Waszkielewicz

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej (ul. gen. Zajączka 2) lub na godzinę przed spektaklem w GCK.
Bezpłatne wejściówki (młodzież, renciści, słuchacze GUTW, niepełnosprawni) – tel. 536 878 687