Kaziuki Wileńskie 2020

Szanowni Państwo!

1 marca 2020r. (niedziela) o godz. 13:00 serdecznie zapraszamy na Kaziuki Wileńskie do Giżyckiego Centrum Kultury.

Na naszej scenie wystąpią dziecięco-młodzieżowy zespół tańca “Sto uśmiechów”, pod kierownictwem p. Danuty Grydź z Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie oraz kapela “Wesołe Wilno” pod kierownictwem p. Edwarda Szczęsnowicza.

Koncert poprowadzi Tomasz Matujzo, tancerz zespołu “Sto uśmiechów”.

Dodatkowo podczas Kaziuków będzie można zakupić przysmaki regionalne oraz rękodzieło przywiezione prosto z Litwy!

Bilety w cenie 25 zł (- 20% z Giżycką Kartą Mieszkańca) do zakupienia w sekretariacie GCK od 03.02.2020r.  

 

Dodatkowe informacje:

Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Tańca „STO UŚMIECHÓW” jest reprezentacyjnym zespołem artystycznym Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie.

Zespół od 1996 roku aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym miasta, kraju, brał udział w wielu imprezach i festiwalach międzynarodowych organizowanych na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech,  Hiszpanii, Białorusi, w Polsce, Bułgarii, Macedonii Północnej. Za swą działalność Zespół był wielokrotnie nagradzany i uhonorowany licznymi dowodami uznania i dyplomami, zespól jest laureatem wielu festiwali i konkursów w kraju i za granicą.

Celem działalności zespołu jest upowszechnianie i promowanie kultury polskiej w kraju i za granicą, by ona nie była tylko zabytkiem, echem przeszłości, ale wartością dnia dzisiejszego, źródłem tożsamości narodowej. Zespół tworzy 5 grup tanecznych, w których tańczy ponad 100 osób: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Wachlarz programowych propozycji, jakimi dysponuje Zespół jest bogaty i kulturowo zróżnicowany. Obejmuje on około 50 choreografii, na które składają się tańce polskie,  litewskie, ukraińskie, słowackie, a także widowiska tematyczne („Mam biało czerwone serce”, „Żar”, „Magia świąt” ). 

 

 

Dodaj komentarz