Muzyczna lekcja historii z zespołem Fabryka

9 października o godz. 18:00 w Giżyckim Centrum Kultury odbędzie się „Muzyczna lekcja historii”.

Zespół Fabryka w ramach trasy koncertowej dofinansowanej ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2019 odwiedzi nas ze swoim programem artystycznym.

W ich repertuarze znajdziemy dzieła takich poetów jak Stanisław Wyspiański, Krzysztof Kamil Baczyński czy Tadeusz Gajcy. Zostaną one wykonane w pop-rockowych aranżacjach i będą nawiązywać do różnych wydarzeń związanych z historią Polski. Program uzupełnią znane polskie przeboje z lat 60-90. Słuchacze mogą bliżej poznać rodzimą historię i dziedzictwo narodowe. Koncerty uzupełnią wizualizacje multimedialne.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wejściówki, które będą wydawane w sekretariacie GCK od 23 września (poniedziałek).