NOC ŚWIĘTOJAŃSKA – 24 czerwca 2016r., godz.20.30, plaża miejska

pic21

Kochani! Już niedługo, najkrótsza, a zarazem najbardziej magiczna, pełna czarów i wróżb NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Z tej okazji przygotowaliśmy dla WAS moc atrakcji. Jedną z nich będzie tajemnicza Zielarka i jej… chatka.

Tradycyjnie, odbędzie się konkurs na najpiękniej upleciony wianek. Nie zabraknie też zabawy w poszukiwanie kwiatu paproci, który tej nocy na pewno zakwitnie gdzieś na plaży miejskiej:)

Konkursom (oczywiście z nagrodami) towarzyszyć będzie fantastyczny koncert na folkową nutę w wykonaniu zespołu MEGITZA TRIO. Tuż po koncercie pojawią się świętojańskie Rusałki, które tanecznym korowodem zaprowadzą nas nad brzeg Niegocina. Tam zobaczymy widowisko plenerowe pt.”OGNIŚCI WESELNICY”
w wykonaniu Teatru Ognia i Tańca JAMA.

Na zakończenie, ażeby tradycji stało się zadość, będziemy puszczać wianki na wodzie.

Noc Świętojańska to świetna impreza na początek wakacji, której nie możesz przeoczyć:)

Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM:

godz.20.30 – Powitanie publiczności oraz tajemniczej Zielarki

godz.20.40 – Konkurs „Pleciemy wianki”

godz.20.55 – Wybór najpiękniejszego wianka

godz.21.00 – KONCERT zespołu folkowego MEGITZA

godz.22.00 – Szukanie kwiatu paproci

godz.22.20 – Wręczenie nagrody za znalezienie kwiatu paproci

godz.22.25 – Taniec Rusałek

godz.22.30 – Teatr Ognia „OGNIŚCI WESELNICY”

godz.22.45 – Puszczanie wianków na wodzie

godz.23.00 – Zakończenie imprezy

Megitza Trio to mieszanka brzmień międzykulturowych, głównie zakorzenionych w podhalańsko-romskim dziedzictwie. Razem występują od 2012 roku odnosząc sukcesy
w Polsce i za granicą.
Trzonem zespołu jest Megitza, urodzona w Zakopanem,która w wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach. Krytycy opisują jej muzykę jako “muzyka na nowe milenium”. Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską,
etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem; lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy. Dopełnieniem niebanalnego charakteru artystki jest kontrabas.
Zespół tworzą:

• Megitza – Małgorzata Babiarz – wokalistka i kontrabasistka, pochodząca z Zakopanego,

• Kuba “Bobas” Wilk – akordeonista z 15-letnim stażem, pochodzący z Biecza,

• Stanisław Rzadkosz multiinstrumentalista z Zakopanego Olczy.

Megitza Trio – “Sytuacja”