Święto Miast Partnerskich “Na styku kultur”

Serdecznie zapraszamy 24 czerwca na Plażę Miejską, gdzie odbędzie się Święto Miast Partnerskich “Na styku kultur”.

Jest to doskonała okazja by przybliżyć mieszkańcom Giżycka oraz turystom język, gwarę, tradycyjne pieśni oraz tańce naszych partnerów. Zapowiada się barwne, radosne, przepełnione przyjaźnią i tolerancją święto odmiennych kultur.
Rozpoczynamy o godzinie 13.00 występem zespołów z Trok, Dubna, Grodziska Mazowieckiego oraz Vareny, a na zakończenie, jako finał wystąpi Future Folk – zespół, który w swym repertuarze łączy nowoczesne brzmienia muzyki elektronicznej i dubstem z folkiem górlaskim.

Future Folk – Future Folk jest wielkim odkryciem polskiej scenie muzycznej. To innowacyjny projekt, który łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.
Dyskografia:
„Zbacowanie” (2012)
Największe hity:
„Twarda skała” (teledysk: http://youtu.be/9UYprCcjBz4)
„Janko” (teledysk: http://youtu.be/pVIHzAPgmnk)
„Dukaty” , “Wino krew”
ZESPÓŁ:
Stanisław Karpiel-Bułecka – voc.  Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral “pełną gębą”.
Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc.  Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: “Klimka Bachledy”, “Budorze”, “Bartusia Obrochty”, ” Homernik”, “Czarne Karakuły” i inne. Od roku 2000 współpracuje także z zespołem “Krywań”.
Matt Kowalsky – elektronika, DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie.