Walentynki z Giżyckim Centrum Kultury: Nicola Palladini “d:Amore. Muzyczna Podróż Śladami Dalidy”

Już za miesiąc Walentynki! To wyjątkowe święto zakochanych, dlatego Giżyckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich kochających dobrą rozrywkę na spektakl muzyczny Nicoli Palladiniego “d:Amore. Muzyczna Podróż Śladami Dalidy”, 14 lutego, o g. 19.00 w sali widowiskowej GCK.

Zapraszamy do zakupu biletów, w cenie 25 zł (bilety dostępne w kasie GCK).

d:Amore. AMORE to po włosku MIŁOŚĆ

To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej – włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. Dlatego właśnie `d:Amore` to podróż muzyczna śladami miłości.

Spektakl muzyczny `d:Amore` to pochwała miłości, afirmacji życia, szczęścia i szeroko pojętej kultury. W trakcie spektaklu Nicola Palladini – przy akompaniamencie muzyki na żywo (kontrabas/gitara akustyczna/piano) przywdziewa coraz to inne maski.

Tytuł spektaklu jest najkrótszą sentencją, która naznacza życie artysty. Nieprzypadkowy dobór piosenek śpiewanych niegdyś przez Luigi Tenco, Dalidę, Elvisa Presleya, czy Binga Crosby – zobrazowanych dodatkowo unikatowymi wideoprojekcjami – scala je w spójną całość. Aktor słowami utworów – między innymi takimi jak: „Ciao Amore Ciao”, `Paroles, Paroles`, `La Vie En Rose`, `Besame Mucho`, „All you need is love” czy `Killing Me Softly` czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość. Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. Nie oznacza bynajmniej atrakcyjnej formy przerastającej treść i pozbawionej wnętrza, ale rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu.

REALIZATORZY:

Koncepcja i Reżyseria: Nicola Palladini
Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz, Nicola Palladini
Współpraca: Andrzej Maria Malczewski
Wideoprojekcje: Alessandro Ferri

Nicola Palladini
Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u Ilzy Prestinari z Actor Studio.
Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu “The Rocky Horror Show” w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: “Welcome to the Machine” The Pink Floyd Rock Show w roli demonicznego producenta Franka, “Alicja w Krainie Czarów” w roli Szalonego Kapelusznika, “Across the Universe”, “Marcelino, chleb i wino”, “Grease” oraz jako Apostoł w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu “Maria z Nazaretu”.
W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu “CABARET”, w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu “Kiss Me, Kate”, również kreując głównego bohatera- Fred’a Grahama/Petruchio.
W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ”Skrzypka na dachu” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w inscenizacji “Betlejem Polskiego” Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.
W tym samym 2013 wyreżyserował spektakl muzyczny Ciao Ciao Bambina, w którym z ogromnym sukcesem-ponad 150 spektakli od premiery w listopadzie 2013-wykreował postać Marino Mariniego.
Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu Jesus Christ Superstar.
Pracował także nad musicalową wersją Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcielil sie w role Oberona i Tezeusza.
21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaku d:Amore w jego reżyserii i z nim w roli głównej.