Wystawa obrazów Hanny Żebrowskiej-Kowalczyk

Hanna Żebrowska-Kowalczyk

Urodzona w Warszawie 26 września 1984 roku
​Absolwentka wydziału malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie
Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji im Mari E. Dziewulskiej
Dyplom wizażu i stylizacji w Międzynarodowej Akademii Estetyki „Laurel”
Hanna Żebrowska studiowała pod kierunkiem wybitnych profesorów i pedagogów: Antoniego Fałata, Barbary Szubińskiej, Franciszka Starowieyskiego, Józefa Panfila. Dyplom i aneks pod kierunkiem prof. Wiesława Garbolińskiego, wieloletniego rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Fascynacja końmi towarzyszyła jej od najmłodszych lat, stąd też tematyka jej pracy dyplomowej, rozpoczętej pod kierunkiem zmarłego w 2007 roku prof. Ludwika Maciąga, dzięki któremu mogła zrealizować swoje marzenie uczynienia koni tematem tej pracy. Obrazy Hanny Żebrowskiej prezentowane są na wystawach w całej Polsce. W okresie od czerwca do września prace artystki można obejrzeć i zakupić w jej autorskiej galerii we wsi Wojnowo (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie autorka tworzy i sprzedaje swoje prace. Prywatnie Hanna Żebrowska Kowalczyk jest aktywną mamą 4 dzieci, z którymi wakacje spędza właśnie na jej ukochanych Mazurach. Twórczość Hanny Żebrowskiej Kowalczyk można oglądać w ciągu całego roku na jej stronie www.hannazebrowska.pl

Wystawa autorska Hanny Żebrowskiej Kowalczyk, towarzysząca koncertowi Moniki Wierzbickiej w Giżyckim Centrum Kultury, to zbiór prac wykonanych w technice pasteli suchej na papierze. Są to obrazy najnowsze z b.r., jak i prace starsze z lat ubiegłych.
Większość prac poświęconych jest tematyce bliskiej sercu artystki, pejzażu mazurskiego oraz niektóre z nich tematyce ptaków z mazurskich łąk i lasów.
Prace prezentowane będą na sztalugach i stojakach oraz wyświetlane jako tło podczas koncertu artystki Niny Nu ( Monika Wierzbicka).

Serdecznie zapraszamy!

Okładka płyty “Głos Dawnych Mazurów” autorstwa Hanny Żebrowskiej-Kowalczyk.

Dodaj komentarz