Giżyckie Centrum Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku zapraszają na  XVIII Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej „CONCERTINA 2018”, który odbędzie się 23 – 24.03. 2018r.

W programie:
23.03.2018r. (piątek)
g. 9.00 – 18.00 Przesłuchania konkursowe solistów – sala muzyczna PSM I st. (kat. I – ucz. PSM I st., kat. II – ucz. PSM I st.., kat. I II – AM , kat. IV – ruch amatorski)
g. 20.00 Koncert Gwiazd:  Marcin Wyrostek & Corazon  – sala widowiskowa GCK (cena biletu: 50 zł)

24.03.2018r. (sobota)
g. 9.00 – 13.00
Przesłuchania konkursowe zespołów kameralnych – sala muzyczna PSM I st. (kat. I – ucz. PSM I st., kat. II – ucz. PSM I st.., kat. III – AM , kat. IV – ruch amatorski)
g. 18.00 Koncert Galowy z udziałem laureatów Concertiny 2018 oraz Koncert Gwiazd: Etnos Ensamble – sala widowiskowa GCK (cena biletu – 25 zł)

Tegorocznej edycji Concertiny  towarzyszyć będzie wystawa akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka „Akaordeon w Polsce i na świecie” – sala kameralna GCK

Marcin Wyrostek & Corazon

CORAZON to podstawowy projekt muzyczny Marcina Wyrostka. Grupa znakomitych muzyków w tym wokalista Marcin Jajkiewicz, prezentują wyjątkowy kunszt techniczny i wrażliwość muzyczną. Zespół był wielokrotnie nagradzany m.in. Fryderyki 2010, Top-Trendy 2011, a także zdobył potrójną platynowa płytę.

„Projekt CORAZON powstał w wyniku naszej fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała nas do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych, i musicalowych aranżacjach.”  /M.Wyrostek/
Początkowo repertuar oparty był na kompozycjach Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Obecnie muzyka zespołu jest mieszanką muzyki latynoamerykańskiej, bałkańskiej i rozrywkowej w autorskich aranżacjach Marcina Wyrostka.
Debiutancka płyta zespołu – “Magia del Tango” z 2009 roku, pokryła się złotem już w pierwszym miesiącu sprzedaży, aby finalnie osiągnąć status potrójnej platyny. Album został także nagrodzony na Festiwalu Sopot Top Trendy 2010. Najnowsza płyta zespołu „For Alice” wydana wczesną wiosną 2015 roku już osiągnęła status platynowej.
Obecnie zespół pracuje nad nową płytą której premiera przypadnie na przełom 2017 i 2018. Znajdą się na niej m.in. utwory inspirowane muzyka polską.

Zespół:
Marcin Wyrostek – akordeon
Marcin Jajkiewicz – wokal
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instr. perkusyjne

Etnos Ensamble
Etnos Ensemble to zespół muzyczny wykonujący autorskie kompozycje inspirowane wpływami etnicznymi z całego świata oraz muzykę bałkańską, polską i żydowską. Zespół tworzy grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów. Styl, który prezentują w swojej muzyce jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go określić jako jeden gatunek.
Dzięki temu muzycy w żaden sposób nie są ograniczeni w swojej twórczości i interpretacjach. Najczęściej w muzyce grupy można usłyszeć wpływy tradycyjnej muzyki bałkańskiej, polskiej, klezmerskiej z elementami jazzu. Etnos Ensemble stawiają na wyrazistość brzmienia i szczerość swojego przekazu. Potwierdzeniem wysokiego poziomu, jaki prezentuje zespół są liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte na wielu krajowych oraz międzynarodowych konkursach.
W 2016 roku Etnos Ensemble wydali debiutancką płytę. W repertuarze zespołu znajdują się oczywiście tak znane utwory jak: Libertango, Jovano, Jovanke, Ajde Jano. Jednak najsilniejszymi punktami koncertu są zawsze inspirowane wpływami ludowymi z całego świata kompozycje członków zespołu. Etnos grają zazwyczaj w czteroosobowym składzie.

Zespół:
Katarzyna Merta – wokal, skrzypce