Zaduszki Jazzowe | 22.10.2021 Podkładka RestoBar

Giżyckie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na Zaduszki Jazzowe, które odbędą się 22 października, o godzinie 20:30 w restauracji Podkładka Restobar przy Pasażu Portowym 21!

Wystąpią:
Masovia Jazz Quintet
Small BandWstęp wolny!

MASOVIA JAZZ QUINTET to zespół przyjaciół instrumentalistów z Mazur, dla których muzyka jest pasją. Możemy zagrać koncert, będący atrakcją wieczoru, jak i muzykę tła, tworzącą odpowiednią atmosferę dla danego wydarzenia.

Small Band
Orkiestra jazzowa Small Band powstała w 2005 roku w Giżycku. Zespół prowadzą i są wiodącymi muzykami Mirosław Gostomski i Mirosław Błudzień.
Orkiestra koncertowała zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, na Litwie. Zespól Small Band wygrał prestiżowy XXXVII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” Iława 2007.
W latach 2011-2019 Small Band działał w Węgorzewskim Centrum Kultury, od grudnia 2019 – przy Giżyckim Centrum Kultury. W skład zespołu wchodzą muzycy profesjonalni, jak i amatorzy: trzy saksofony, dwie trąbki, dwa puzony, piano, gitara basowa, gitara elektryczna, perkusja. Grupa współpracuje z profesjonalnym wokalistą Jerzym Doroszem.
Obecnie zespół może dać pełny recital składający się z kilkunastu pozycji instrumentalnych i wokalno – instrumentalnych, przebojów jazzu tradycyjnego, muzyki filmowej – takich jak m.in. „WHAT A WONDERFULL WORLD”, „SUMMERTIME” z repertuaru Louisa Armstronga, Elli Fitzgerald czy „NEW YORK, NEW YORK”z repertuaru Franka Sinatry.

Dodaj komentarz