Zaprzyjaźnione miasta z życzeniami dla Giżycka

Z okazji Dni Giżycka 2020 spływają do nas życzenia od miast partnerskich i zaprzyjaźnionych. Za wszystkie serdecznie dziękujemy, niech się spełnią! To wspaniale wiedzieć, że Giżycko ma oddanych przyjaciół w wielu zakątkach Polski i Europy. Współpraca z każdym z miast, wymiana doświadczeń i rozmowy o przyszłości, to wyjątkowo cenne doświadczenie. Jesteśmy dumni, że możemy zacieśniać z Wami więzy przyjaźni.

Wierzymy, że Dni Giżycka w przyszłym roku odbędą się w zwyczajnych okolicznościach i normalnej rzeczywistości – będziemy mogli spotkać się w szerokim gronie w naszym mieście przy okazji kolejnej edycji Święta Miast Partnerskich. Już teraz, drodzy przyjaciele zapraszamy Was do Giżycka! Do zobaczenia za rok.

Poniżej życzenia wideo od naszych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych miejscowości.

 

Grodzisk Mazowiecki

 

 

Wisła

 

 

Dubno (Ukraina)


Tłumaczenie:
Szanowny Panie Burmistrzu, drodzy giżycczanie, wyrażamy Wam swój szacunek i składamy nasze szczere gratulacje z okazji Dnia Miasta! Panie Burmistrzu, w tym znaczącym dniu życzę Panu dużo zdrowia oraz sukcesów zawodowych, a mieszkańcom partnerskiego miasta Giżycka – spokoju, dobrobytu, harmonii oraz wszelkiej pomyślności. Korzystając z okazji, chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność za 20 lat przyjaźni, ciepłe powitania delegacji Dubna w Polsce, za wsparcie w trudnym dla nas czasie i za nieocenione doświadczenie. Drodzy mieszkańcy Giżycka, zapewniam Was o szczerej przyjaźni i wyrażam przekonanie, że współpraca między naszymi partnerskimi miastami będzie z roku na rok coraz silniejsza i zawsze będzie trwała. Dubno gratuluje Giżycku z okazji Dnia Miasta!

 

 

Troki (Litwa)

 

 

Druskieniki (Litwa)

 

 

Kwerfurt (Niemcy)


Tłumaczenie:
Drodzy przyjaciele z Giżycka, drogi Burmistrzu Iwaszkiewicz, drogi Wojciechu,
dotychczasowa epidemia koronawirusa upośledza możliwość międzyludzkich kontaktów i blokuje relacje społeczne. Na przestrzeni wielu lat naszego partnerstwa poczyniliśmy wiele pozytywnych akcentów w relacjach pomiędzy ludźmi różnych narodowości – wspomnę tylko o regularnych kontaktach parafii, wizytach Pfingstburschen (znanych u nas jako „pióropusze”), radnych, tak u Was, jak i u nas, np. z okazji Bauernmarktu. Nową jakością był także udział Waszej młodzieży w ubiegłorocznym 24-godzinnym pływaniu. Wspólny start na otwarcie imprezy naszych obu Przewodniczących Rad Miejskich miał szczególne znaczenie, to był skok o wielkim znaczeniu symbolicznym, który pozostał w pamięci wielu po dziś dzień i obrazuje przyjaźń Giżycka i Kwerfurtu. Podczas tego weekendu w centrum uwagi miała stać wymiana młodzieży naszych miast. Planowana była wizyta uczniów naszego gimnazjum w Giżycku i nawiązanie współpracy z jedną z giżyckich szkół. Te regularne spotkania, zwłaszcza z perspektywy 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, są okazją do podkreślenia naszej przyjacielskiej współpracy, wpisującej się w europejski wymiar pokojowego współistnienia. Nawet wirus nie jest w stanie zakłócić naszej współpracy i tym bardziej powinniśmy pracować nad pogłębieniem współpracy pomiędzy naszymi mieszkańcami. Stąd też bardzo ucieszyło nas Wasze zaproszenie na przyszłoroczne Święto Miast Partnerskich i jednocześnie chcielibyśmy zaprosić Was na przyszłoroczne 24-godzinne pływanie w sierpniu oraz tradycyjny Bauernmarkt we wrześniu! W imieniu własnym, a także Rady Miejskiej przekazuję Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam przede wszystkim wiele siły, zdrowia, optymizmu oraz  pewności siebie w tych trudnych czasach, a także mamy nadzieję, niezależnie od mało przyjemnych okoliczności, że uda się Wam przeżyć kilka miłych momentów podczas Waszego święta. My kwerfutczycy liczymy na szybkie, ale przede wszystkim osobiste spotkania. Wszystkiego Najlepszego!

 

 

Varena (Litwa)

tekst: Biuro Promocji i Polityki Społecznej w Giżycku | www.mojegizycko.pl

fot. zrzut ekranu z filmu Miasta Wisły

Dodaj komentarz