Bardzo Kulturalnie: Niemen / Wspomnienie – koncert Marka Bałaty | kościół ewangelicko-augsburski | 15 czerwca 2024 r., godz. 19:00 | bilety

Serdecznie zapraszamy do zakupu biletów na koncert w ramach cyklu Bardzo Kulturalnie: Marek Bałata: Niemen / Wspomnienie
Bilety w cenie: 80 zł (65 zł z Giżycką Kartą Mieszkańca) dostępne online:

Niemen / Wspomnienie >>BILETY<<

stacjonarnie – w kasie kina Nowa Fala (ul. Konarskiego 8) – kasa czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:30 – 16:00 oraz w weekend (piątek – niedziela) w godzinach pracy kina Nowa FalaMarek Bałata – vocal / produkcja muzyczna
Piotr Matusik – piano / keyboard
Jan Klusek – keyboard
Adam Kowalewski – bass
Józef Rusinowski – drums
Kwartet smyczkowy Archi:
Anna Hara Pióro – skrzypce
Bogusława Ziegelheim – skrzypce
Błażej Michna – altówka
Agata Sanchez Martos – wiolonczela

Marek Bałata – wiodący wokalista jazzowy. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje, transkrypcje utworów F.Chopina i wariacje na bazie poezji.
Występował w musicalowej adaptacji Jana Szurmieja powieści I.B. Singera „Sztukmistrz z Lublina” w Teatrach Warszawy i Wrocławia, oraz niemieckojęzycznej wersji ( Der Zauberer von Lublin ) w Niemczech i Austrii. Również w adaptacji „Krwawe Gody” (wg. F.G.Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz w adaptacji Anny Kękuś „Dzieje Grzechu” wg. S.Żeromskiego w Teatrze Capitol.
W 1996 założył oryginalny międzynarodowy zespół „CANTABILE IN JAZZ” w którym występowały wybitne wokalistki Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack, oraz basiści Mariusz Bogdanowicz i Anthony Jackson…
Jego inny projekt to TRILOGY czyli Art Lande (USA), Gunter Wehinger (A) i Marek Bałata (PL). Firma Gowi wydała CD Live „TRILOGY” a zespół odbył w 1999 r. trasę koncertową po USA z gościnnym udziałem Paula McCandlessa w sławnym klubie Yoshi’s w Oakland.
Wielokrotnie prezentował interpretacje utworów religijnych, w oratoriach ( MIŁOSIERDZIE BOŻE, WOŁA NAS PAN ) i kantatach, w kraju oraz USA i Kanadzie.
Marek Bałata koncertował z takimi nazwiskami jazzu jak między innymi: Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Andy Manndorff, Joris Teepe, John Betsch i niemal wszystkimi najwybitniejszymi artystami polskimi z J.P.Wróblewskim, A.Dutkiewiczem, Z.Namysłowskim, K.Jonkiszem, H.Miśkiewiczem, A.Jagodzińskim, P.Wojtasikiem, K.Ścierańskim i Wł.Pawlikiem na czele … Koncertował w Europie z austriackim quartetem SONGLINES oraz KLEZMOKUM i KLEZ EDGE z leaderem Burtonem Greene.
Jego wyjątkowe produkcje to koncert NIEMEN-WSPOMNIENIE oraz MAŁA MSZA ORGANOWA J.HAYDNA w oprac. Tadeusza Leśniaka, MY CHCEMY BOGA – pieśni eucharystyczne i ZA TĘ WOLNOŚĆ – pieśni patriotyczne w aranżacji Adama Niedzielina.
Okazjonalnie, prezentuje koncert multimedialny z własną projekcją video, pod nazwą ŚPIEWOBRAZY
W duecie IMPROMPTUS z Dominikiem Wanią, dominuje improwizowana poezja w locie oraz wariacje na temat klasyki i własne kompozycje.
Śpiewa w programach i na CD, NORWID, IWASZKIEWICZ, BACZYŃSKI – Włodka Pawlika.
Otrzymał nagrody na Jazz Juniors 1982,83 jako gitarzysta i wokalista,
1-miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość 1988.
Od początku lat 90-tych, 16-razy zwyciężał w corocznym plebiscycie JAZZ TOP, pisma Jazz Forum w kategorii Wokalista Jazzowy.
W 2007 tytuł Prometeusza.
W 2009 otrzymał Tytuł i medal Zasłużony dla Wrocławia z rąk prezydenta R.Dutkiewicza.
W 2018 przyznano mu brązowe odznaczenie Gloria Artis.
Występował na scenach Europy, Kanady, USA , Indonezji i Japonii.

 

Sprzedaż biletów online na występ Marka Bałaty / Niemen Wspomnienia, w dniu koncertu do godziny 18:00 .

Możliwość zakupu biletów od godziny 18:30 tylko w Kościele Ewangelicko-Augsburskim .

Dodaj komentarz