Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11.11.2021

Przed nami 11 listopada,
Narodowe Święto Niepodległości,
jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
Świętujmy ten dzień wspólnie!

103. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada (czwartek) 2021 roku – Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystość rozpocznie tradycyjnie Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona.
Po Mszy św. nastąpi przemarsz pod pomniki pamięci narodowej i uroczyste złożenie kwiatów oraz przemowy.

Program uroczystości 11 listopada 2021 r. | czwartek:

10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Sanktuarium św. Brunona
Po Mszy przemarsz, uroczystości patriotyczne i składanie kwiatów pod pomnikami
(Mur Pamięci przy Sanktuarium św. Brunona, pomnik Bojowników o Polskość Ziemi Mazurskiej przy pl. Grunwaldzkim oraz pomnik Żołnierzy AK i Sybiraków w parku Rogera Goemaere’a przy ul. Moniuszki, Skwer im. Żołnierzy AK i Zesłańców Sybiru).

Wydarzenia towarzyszące:

6 listopada – XVI Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości, pływalnia kryta MOSiR w Giżycku, ul. Sikorskiego 3, godz. 10.00

7 listopada – XVI Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości, pływalnia kryta MOSiR w Giżycku, ul. Sikorskiego 3, godz. 09.05
10 listopada –  Uroczystości przygotowane przez Giżycki Uniwersytet III Wieku z okazji Święta Niepodległości, Giżyckie Centrum Kultury, godz.13.00. W programie artystycznym: występ zespołu Belcanto Giżyckiego UTW, uczestnicy zajęć teatralnych pod kierunkiem Mariusza Kuncera oraz gościnnie trio ALTUM z Kruklanek.

11 listopada – Giżycki Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka, start Port Ekomarina Giżycko, godz. 11.11

Przypominamy o zasadach sanitarnych oraz zastrzegamy, że program może się zmienić ze względu na sytuację epidemiczną.