PREMIERA: Scena Słowa 2023 – teatr czytania – “Wisława Szymborska – poezja i życie” | 26 października, godz. 18:00 | sala widowiskowa GCK

Szymborska nie lubiła wywiadów, uciekała od dziennikarzy, unikała osobistych pytań. W Scenie Słowa Teatru IOTA, Biograf zwraca się do poetki czułym zdrobnieniem z dzieciństwa i odkrywa przed widzami te aspekty jej życia, które zostały ujawnione dopiero po jej śmierci (zgodziła się na ich pośmiertne upublicznienie). Rozmowa przeplatana jest jej wierszami w formie mówionej i śpiewanej.

“BIOGRAF:
A pamiętasz Artura Wekslera, jak pisał do ciebie z Rzymu: “Tysiące razy przypominam sobie każdą chwilę spędzoną z Tobą, tysiące razy całuję Twoje usta, oczy, szyję, piersi; ciągle w nowych wariantach wyobrażam sobie przyszłe spotkania z Tobą.”

ICHNA:
Czy mógłbyś łaskawie nie wścibiać nosa w nie swoje sprawy?

BIOGRAF:
Zapomniałaś kim jestem? Ten mój nos jest właśnie po to by w twoich sprawach węszyć.”

Wisława Szymborska – Poezja i Życie,

Premiera – 26 październik, godz. 18.00 w GCK.