Stanisław Soyka | 12.11.2023, godz. 18:00 | kościół ewangelicko-augsburski

Serdecznie zapraszamy do zakupu biletów na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 12 listopada 2023 roku w kościele ewangelicko-augsburskim. Tego dnia wystąpi w Giżycku Stanisław Soyka!
Bilety w cenie: 80 zł (64 zł z Giżycką Kartą Mieszkańca) dostępne online:

BILETY ONLINE

stacjonarnie – w kasie kina Nowa Fala (ul. Konarskiego 8) – kasa czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:30 – 15:30 oraz w weekend (piątek – niedziela) w godzinach pracy kina Nowa Fala

Stanisław Soyka
Wokalista i kompozytor. Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny i z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. Docenia to, co już umie, ale fascynuje go możliwość dalszego rozwoju. Twierdzi, że z wiekiem muzyka sprawia mu jeszcze większą radość, którą chce się dzielić z słuchaczami.

Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko.

Stanisław Soyka – Artysta, który zawsze szedł własną drogą, nie schlebiał modom czy trendom, ale też nie szarżował na czołowe zderzenie z muzycznymi kanonem. Najczęściej był po prostu obok, w towarzystwie fanów, którym do gustu przypada jego estetyka, wrażliwość i odwaga szukania nowych wyzwań. Jego kariera ma przecież i odcienie jazzowe, gdy śpiewał w zespole Extra Ball, estradowe , gdy grał swoje wielkie przeboje, m.in. „Tolerancję (na miły Bóg)” czy „Cud niepamięci”, poetyckie czy wręcz sakralne.

 

Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniężna na rzecz małego giżycczanina – Wojtusia Kozioła. Akcja charytatywna pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

Dodaj komentarz