Trzecie urodziny kina Nowa Fala

Zapraszamy na trzecie urodziny oraz ponowne otwarcie kina Nowa Fala w czwartek, 18 czerwca o godz. 17:00!

Tego dnia bilety będą sprzedawane w specjalnych, urodzinowych cenach!

Na sali kinowej wyświetlimy dwa filmy: „Bayala i ostatni smok” o godz. 17:00 (cena biletu 5 zł) oraz „Parasite” o godz. 19:00 (cena biletu 8 zł).
Bilety będzie można nabyć w kasie kina 18 czerwca od godz. 14:00.

Przed seansami odbędzie się zbiórka charytatywna pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na rzecz Igorka Kamińskiego.

Przypominamy, że od czwartku w kinie Nowa Fala obowiązywać będą nowe zasady sanitarne (min. zakrywanie ust i nosa podczas seansu).

Bayala i ostatni smok – opis filmu:
Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

Parasite – opis filmu:
Historia ubogiej południowokoreańskiej rodziny, która mieszka w trudnych warunkach, w suterenie wielopiętrowego budynku mieszkalnego. Student bez pieniędzy i perspektyw dostaje nagle szanse dawania korepetycji w dobrze sytuowanym domu. Los stwarza mu okazję, aby zmienić dotychczasowe życie… Kim Ki-woo opracowuje perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko sukces, rodzina będzie musiała zawalczyć o siebie. Ludzie, którzy nie mają nic do stracenia, nie będą mieli skrupułów, aby przekroczyć wszystkie granice. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces.

Film zdobył cztery nagrody na 92. ceremonii wręczenia Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oraz otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes.

Dodaj komentarz