Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2021 wybrana! Wśród laureatek Ola Juszkiewicz!

Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2021 wybrana!
 
8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień kobiet. To najlepsza okazja, by świętować sukcesy pań.
 
Od 23 lat z okazji  Międzynarodowego Dnia Kobiet  na Warmii i Mazurach ogłaszamy Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu. Kandydatki do tego tytułu jak zawsze zgłaszały regionalne media, samorządy i organizacje pozarządowe. Inicjatorką i organizatorką wyborów od początku jest dziennikarka Ewa Domaradzka-Ziarek.
 
W tym roku pomimo trudnej sytuacji pandemicznej 4 marca kapituła wyborów obradowała zdalnie. Spośród nadesłanych kandydatur pań wyróżniających się aktywnością w różnych dziedzinach życia, od kultury po biznes i naukę, wybrała wyjątkowe grono pań, które dołączą do laureatek z lat poprzednich.
 
Oto tegoroczna Złota Dziesiątka:
 
1.     Joanna Barchetto – fotografka, socjolog, społeczniczka, twórczyni Warmingu – projektu społeczno-artystyczno-promocyjnego w Godkach gm. Jonkowo.
2.     Mirella Firchał- Kępczyńska z Kieźlin gm. Dywity – inżynier architektury wnętrz, razem z mężem prowadzi program TVN „Para w remont”.
3.     Ita Haręza – malarka, graficzka, rysowniczka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Właścicielka autorskiej galerii sztuki w Reszlu.
4.     Aleksandra Juszkiewicz z Giżycka – biolożka i ekolożka, zwyciężczyni programu MasterChef, autorka książki o smakach Warmii i Mazur
5.     Aleksandra Klonowska-Szałek – pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu Slowhop.com,
6.     Bogumiła Kowalska z Tynwałdu – rolniczka, działaczka społeczna, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Iława.
7.     Patrycja Kunert (Jackowska) – asystentka na Wydziale Sztuki UWM, nauczycielka śpiewu i pracy z mikrofonem w Instytucie Muzyki, wybrana na Belfra Roku 2019.
8.     Diana Kuprianow – sołtyska wsi Nitki w gm. Biała Piska, właścicielka i Prezes Zarządu w firmie Vermiculite Poland w Ełku.
9.     Agnieszka Pietrowicz – Dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku,
10.    Jadwiga Wójcik-Kruk -założycielka i dyrektorka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PULS specjalizującego się w terapii uzależnień.
 
 
A oto skład kapituły, która dokonała wyboru:
 
1. Jolanta Piotrowska – wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego;
2. Sylwia Jaskulska – wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego;
3. Ewa Domaradzka-Ziarek – prezes Fundacji Moda na Warmię i Mazury, inicjatorka Wyborów Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur, prezes Fundacji „Moda na Warmię i Mazury”;
4. Anna Ciesielska – prezydent Rotary Club w Olsztynie, Członek założyciel Rotary Club Olsztyn Varmia, współwłaścicielka Instytutu Przedsiębiorczości i Nowych Technologii;
5. Tamara Jesionowska – dziennikarka, wiceprezes Stowarzyszenia Kosowo-Polska, wiceprezes Fundacji „Moda na Warmię i Mazury”;
6. Piotr Wasześcik – Dyrektor Telewizji Mazury, Sekretarz Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne;
7. Rafał Radzymiński – redaktor naczelny Magazynu „Made in Warmia &Mazury”;
8. Ałła Pichevska-Cirut – właścicielka agencji CirutDesign;
9. Małgorzata Ofierska – prezes Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście;
10. Agnieszka Olkowska-Majewska – dyrektor 4. Oddziału PKO Banku Polskiego SA w Olsztynie;
11. Barbara Bąkowska – Prezes Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka;
12. Dorota Wcisła z Elbląga – charter prezydent Rotary Club Elbląg Centrum, dziennikarka, redaktor naczelna ogólnopolskiego magazynu Rotary Polska, przewodnicząca Komitetu Wizerunku Publicznego w polskim Rotary, właścicielka Oficyny Wydawniczej OKO w Elblągu;
13. Marek Borowski – prezes Banku Żywności w Olsztynie;
 
Termin uroczystej Gali, na której będą uhonorowane wszystkie laureatki, nie jest jeszcze ustalony. Wobec wprowadzonych obostrzeń w kontaktach organizatorka wyborów i gali Kobiet Sukcesu zdecydowała zaczekać z tą inicjatywą, aż sytuacja się unormuje, tak by w tej uroczystości mogły wziąć udział wszystkie laureatki i by mogli im towarzyszyć chociażby bliscy i przyjaciele.
 
Więcej na profilu FB: Wybory Kobiet Sukcesu Regionów Polski
 
 
Kontakt:
Ewa Domaradzka-Ziarek
Inicjatorka i organizatorka
Wyborów kobiet Sukcesu Warmii i Mazur
tel. 608 509 942, 664 787 989

Dodaj komentarz