OFERTA ZAJĘĆ GIŻYCKIEGO CENTRUM KULTURY NA ROK 2016/2017

Jeśli jesteś kreatywny, masz bogatą wyobraźnię i pasję tworzenia, to zajęcia w GCK są dla Ciebie.
Z naszej oferty mogą skorzystać dzieci, młodzież oraz dorośli.

Zapraszamy na spotkania organizacyjne do EKOMARINY 1 piętro ul. Dąbrowskiego 14

SZACHY – 26 września 2016r. (poniedziałek), godz.16.30
trener Henryk Gudojć

TANIEC WSPÓŁCZESNY (dzieci od lat 5, młodzież gim/lic. )
26 września 2016r. (poniedziałek), godz.16.30
instr. Aleksandra Margiewicz

Na zajęciach z młodszymi dziećmi taniec będzie przedstawiony w formie zabaw tanecznych, dzieci będą uczyły się rytmiki oraz podstawowych kroków za pomocą zabaw aby łatwiej mogły przyswoić wiedzę oraz aby nie znudziły się za szybko. Jeśli będzie chętna młodzież na zajęcia taneczne wtedy będzie wprowadzona improwizacja oraz wyższy poziom kroków. Zajęcia taneczne zawsze zaczynają się od rozgrzewki, następnie jest trening właściwy a na koniec rozciąganie. Każda z grup będzie miała ułożoną choreografię, bądź dwie, właściwą do swoich umiejętności.

TEATR ( dzieci od lat 6, młodzież gim/lic. )
27 września 2016r. (wtorek), godz.16.00
instr. Grażyna Darska

TANIEC HIP HOP ( dzieci od lat 8, młodzież gim/lic. )
27 września 2016r. (wtorek) godz.17.00
instr. Izabela Andrearczyk

Zajęcia taneczne Hip-Hop są skierowane do dzieci i młodzieży. Każde zajęcia składają się z rozgrzewki, ćwiczeń rytmicznych, izolacji elementów ciała, ćwiczeń koordynacji ciała oraz nauki podstawowych kroków Hip Hop Dance. Każde spotkanie ma za zadanie rozwinąć rytmikę, koordynacje ruchową oraz sprawić, że młodzi ludzie nabiorą pewności i wiary w swoje umiejętności. Poznawane są nowe kroki i style taneczne z rodziny STREETDANCE. Wszystko ostatecznie jest łączone w pełne energii choreografie, które grupy prezentują na licznych wyjazdach i pokazach.

PLASTYKA – instr. Marta Krajewska
Zajęcia od 3.10.2016r. w każdy poniedziałek i piątek
wpisowe za rok – 50 zł

godz.16.00 – 17.00 – dzieci od lat 5
godz.17.30 – 19.00 – ucz. kl.IV – VI

godz.15.00 – 16.00 – ucz. kl. I – III
godz.16.30 – 18.00 – ucz. gim/lic.
godz.18.00 – 20.00 – Dorośli

Oferta zajęć plastyczno – rękodzielniczych jest odpowiedzią na rosnące w ostatnich latach zainteresowanie kreatywnym spędzaniem czasu wolnego. Uczestnicy zajęć poznają sposoby alternatywnego, do biernego wypoczynku. Zachęceni zostaną do samodzielnego szukania pomysłów na nudę, nauczą się twórczego wyrażania własnych myśli, uczuć i emocje poprzez proces tworzenia.

Cele ogólne:

– rozwijanie zainteresowań i indywidualnych zdolności

– doskonalenie umiejętności manualnych i poznawczych

– rozwijanie wyobraźni przestrzennej i kreatywności

– poprawa koordynacji wzrokowo – ruchowej

– podniesienie poziomu samoakceptacji

– uwrażliwianie na estetykę i piękno

– rozładowywanie negatywnych napięć i emocji

– poznanie nowych technik rękodzielniczych np. haftu, szydełkowania, dziewiarstwa, tkactwa, szycia, filcowania