FEST COOLturalnie: Grupa MoCarta | 8.07.2023, godz. 20::30 | donżon Twierdzy Boyen

Serdecznie zapraszamy do zakupu biletów na koncert w ramach cyklu FEST COOLturalnie:
Bilety w cenie: 60 zł (48 zł z Giżycką Kartą Mieszkańca) dostępne online:

https://bilety.gizycko.pl/index.php/repertoire.html?id=2321

 stacjonarnie – w kasie kina Nowa Fala (ul. Konarskiego 8) – kasa czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:30 – 16:00 oraz w weekend (piątek – niedziela) w godzinach pracy kina Nowa Fala

 

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy założony w 1995 roku. Obecnie tworzą go skrzypkowie Filip Jaślar i Michał Sikorski, altowiolista Paweł Kowaluk oraz wiolonczelista Bolesław Błaszczyk. Muzycy łączą koncerty ze spektaklami kabaretowymi, wykonując przeboje muzyki klasycznej i popularnej w autorskich, komicznych aranżacjach. Od ponad dwóch dekad regularnie pojawiają się na najważniejszych festiwalach kabaretowych. Mają na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix Festiwalu Kabaretowego „Ryjek” w Rybniku – „Złote Koryto” z 2009 roku. W 2000 roku wydali debiutancką płytę pod tytułem „KREATURY – czyli Cztery pory roku według Grupy MoCarta”. Pokryła się ona złotem.
Grupa MoCarta koncerty
Kwartet jest popularny nie tylko w Polce, ale i na całym świecie. Do tej pory wystąpili w ponad czterdziestu krajach. Zadebiutowali w 1997 roku na największym polskim przeglądzie kabaretowym „PAKA” w Krakowie. W tym samym roku zdobyli także Grand Prix XVIII Biesiad Humoru i Satyry – „Złota Szpilka”. W 2002 roku wystąpili na scenie razem z legendarnym wokalistą jazzowym Bobbym McFerrinem podczas festiwalu Warsaw Summer Jazz Days .

Obecnie można ich usłyszeć na przykład na koncertach „Zamach na MoCarta”, podczas których muzycy akompaniują Zbigniewowi Zamachowskiemu. Wybitny aktor, a także utalentowany wokalista wykonuje piękne piosenki z tekstami między innymi Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego i Bułata Okudżawy. Spektakl miał swoją premierę w 2010 roku w warszawskim Teatrze Syrena. Grupa MoCarta współpracuje także z najsłynniejszym polskim mimem – Ireneuszem Krosnym.

Przed muzykami wystąpi giżycka formacja The Sunset, złożona z szóstki miłośników muzyki instrumentalnej. Muzycy podczas prób zdecydowali wyjść ze swoją pasją na ulice Giżycka, aby móc dzielić się muzyką zarówno z mieszkańcami jak i wszystkimi przyjezdnymi gośćmi.
W skład zespołu wchodzą:
* Michał Kędzierski – trąbka
* Maciej Chrzan – trąbka
* Bartosz Szymański – sakshorn
* Wojciech Zwolski – puzon
* Marek Samulak – tuba
* Paweł Kielar – perkusja
Zespół w 2023 roku otrzymał Nagrodę im. św. Brunona w kategorii Pomysł.

Dodaj komentarz