GIŻYCKIE LATO Z G.F. HÄNDLEM

gizycko 4

Zapraszamy na nadzwyczajne, unikatowe w skali kraju wydarzenie artystyczne i koncert na wodzie

GIŻYCKIE LATO Z G.F. HÄNDLEM

25 lipca 2015 (sobota) godz. 21.30-23.00

Koncert nad kanałem Giżyckim w okolicy mostu obrotowego

ARTYŚCI WYSTĄPIĄ przy ZABYTKOWYM XIX-wiecznym MOŚCIE OBROTOWYM

Rok 2015 w kulturze muzycznej jest 330. rocznicą urodzin J.S. Bacha i G.F. Haendla. Giżycko 25 lipca 2015 roku stanie się ważnym kulturalnym centrum tych wydarzeń. W tym dniu podczas koncertu “Giżyckie Lato z Haendlem”  będzie można usłyszeć wielkie dzieła J.S. Bacha i G.F. Haendla. Wykonawcami będą wspaniali artyści w międzynarodowej obsadzie. Jako dyrygent orkiestrę poprowadzi wybitny artystaBENJAMIN BAYL. Arie solowe wykona polska sopranistka Marzena Lubaszka, a partię solową na trąbce barokowej Tomasz Ślusarczyk. Naszym koncertmistrzem będzie Mikołaj Zgółka. Muzycy orkiestry barokowej Nuova Capella Polonica zagrają na kopiach instrumentów pochodzących z okresu baroku. Jest to niewątpliwie wielka nobilitacja dla Giżycka, które wielką czcionką zapisuje się na mapie kulturalnej nie tylko Polski ale i Europy.

W programie:
J.S.Bach – Orchestral Suite No. 4 in D major
G. F. Haendel – aria Almireny, Lascia Ch’io Pianga z opery Rinaldo
G. F. Haendel – aria Melissy. Destero dall’empia dite z opery Amadigi di Gaula
G. F. Haendel – aria Melissy, Vanne lungi dal mio petto z opery Amadigi di Gaula
G. F. Haendel – Muzyka Dla Królewskich Ogni Sztucznych