KONCERT NOWOROCZNY

brakt

 

“Usta Milczą, Dusza Śpiewa”

2 stycznia 2016r. (sobota)
godz. 17.30
Sala Bankietowa – Biłas i Synowie
Pasaż Portowy 2

BILET – 15zł

Bilety dostępne na Pływalni Miejskiej – ul. Sikorskiego 3c (2 piętro)
Centrum Informacji Turystycznej – ul Wyzwolenia 2

Szanowni Państwo,
z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY z zespołem STRAUSS ENSAMBLE.

W programie koncertu najbardziej znane arie i duety z muzyki operetkowej .
Zespół Strauss Ensamble w składzie:
Ludmiła Worobec – Witek – skrzypce (kapelmistrz)
Jacek Hodur – wiolonczela
Krzysztof Sokołowski – kontrabas
Agnieszka Wolska -Ścipniak – flet
Dariusz Kozieł – klarnet
Artur Jaroń – fortepian
Bogusław Olczyk – perkusja
Zespołowi towarzyszyć będą wybitni wokaliści:

Zuzanna Klemańska – sopran i Łukasz Gaj – tenor, którzy po raz pierwszy wystąpią w Giżycku.

Mamy nadzieję, że koncert zespołu STRAUSS ENSAMBLE dostarczy Państwu wiele radości i niezapomnianych wzruszeń.

IMGP6537b

Zuzanna Klemańska sopran, urodzona w Łodzi. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie altówki. W 2015 roku uzyskała dyplom licencjacki w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim, obecnie jest studentką I roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie mgr Doroty Wójcik.

Jest laureatką nagrody specjalnej za wykonanie pieśni polskiej na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie .

W styczniu br. brała udział w spektaklu operowym – łacińskim intermedium „Apollo i Hiacynt”

W. A. Mozarta w reż. Natalii Kozłowskiej, który był wystawiany na deskach sali koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W maju 2015 r. brała udział w prestiżowej Gali Operowej w ramach Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy, występując wraz ze studentami z Hanoweru, Szanghaju i Krakowa.

Swój warsztat doskonaliła biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Olgę Pasiecznik, Helenę Łazarską oraz Marka Rzepkę.

Jako solistka występowała w tak znanych miejscach jak: Filharmonia Pomorska, Zamek Królewski w Warszawie, Pałac w Ostromecku.

lukasz_gaj

Łukasz Gaj – Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej Im. Ignacego Paderewskiego w Tarnowie. W 2008 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu adt Macieja Bartczaka. Już podczas studiów rozpoczął działalność artystyczną, występując w licznych koncertach operowych i oratoryjnych.

Wziął udział w dwóch koprodukcjach Supierz Music Management, wykonując partię Normana i Artura w „Łucji z Lammermoor” G.Donizettiego z Operą Śląską oraz partię Remendada w „Carmen” G. Bizeta z Operą Kijowską.

Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie i laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach.

Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja), a na Festiwalu „Bel Canto 2009” w Nałęczowie przyznano mu nagrodę „Złotego Słowika”. Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m. in. role: Nemorina – „Napój miłosny”, Ferranda – „Cosi fan tutte”, Tamina – „Czarodziejski flet”, Don Ottavia – „Don Giovanni”, Hrabiego Almavivy – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Gliwickim Teatrem Muzycznym – w tym ostatnim śpiewa w partiach Kamila de Rosillon w „Wesołej wdówce” oraz Caramello w najnowszej premierze GTM, „Nocy w Wenecji”

Dodaj komentarz