I Spotkania z Teatrem: “Wszystko się chwieje według Mistrza Ildefonsa” | 14.04.2024, godz. 17:00 | sala widowiskowa GCK

W ramach I Spotkań z Teatrem, Teatr HYBRYDOWY ma zaszczyt przedstawić, a nawet wystawić „Zieloną Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Teatrzyk ZIELONA GĘŚ był to cykl małych scenek dramatycznych, które na przełomie lat 50. drukował „Przekrój”. Dziś Najmniejszy Teatrzyk Świata stał się niemal klasyką, ale wciąż nie przestaje bawić i kpić z naszego życia. Mini-dramaty ZIELONEJ GĘSI pełne absurdalnego humoru, najczystszej liryki i swojskiego nadrealizmu warte są przypomnienia.
Zapraszamy 14 kwietnia, w niedzielę o godzinie 17:00 do GCK.

„Wejściówki-cegiełki” za symboliczną opłatą (min. 5 zł). dostępne od 3 kwietnia w Giżyckim Centrum Kultury.
Cegiełki zostaną przekazane na rzecz małego giżycczanina – Piotrusia Szpilki, który w 2024 roku został objęty akcją charytatywną pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Numer rejestracji zbiórki: 2024/412/KS.

Reżyseria: Mirosława Krymska
Opracowanie muzyczne, akompaniament: Emil Kulbacki