Bardzo Kulturalnie: Hanna Banaszak | 4.05.2024, godz. 20:00 | kościół ewangelicko-augsburski

Serdecznie zapraszamy do zakupu biletów na koncert inauguracyjny cyklu Bardzo Kulturalnie 2024! Już 4 maja, w kościele ewangelicko-augsburskim wystąpi Hanna Banaszak!

Bilety w cenie: 100 zł (80 zł z Giżycką Kartą Mieszkańca) dostępne online:

>>kup bilet<<

stacjonarnie – w kasie kina Nowa Fala (ul. Konarskiego 8) – kasa czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:30 – 16:00 oraz w weekend (piątek – niedziela) w godzinach pracy kina Nowa Fala.

Hanna Banaszak, niekwestionowana ikona polskiej muzyki jazzowej, która na stałe zapisała się w historii kultury muzycznej naszego kraju. Jej niezwykły talent wokalny i charyzma sceniczna sprawiły, że szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie muzycznej.

Kariera artystyczna Banaszak rozkwitła w latach 70. i 80., kiedy to jej piosenki podbijały listy przebojów i zdobywały serca słuchaczy. Jej wszechstronność artystyczna pozwoliła jej eksperymentować z różnymi gatunkami muzycznymi, od jazzu po pop, co zaowocowało niezliczonymi nagrodami i wyróżnieniami.

Jednym z najbardziej pamiętnych momentów w karierze Banaszak był jej udział w festiwalu w Sopocie, gdzie wystąpiła z piosenką “Kto powie mi”. To właśnie ta wykonanie przeszło do historii jako jedno z najbardziej poruszających i niezapomnianych w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Poza działalnością estradową, Hanna Banaszak angażowała się także w działalność charytatywną oraz była mentorką młodych talentów muzycznych. Jej wpływ na scenę muzyczną jest trudny do przecenienia, a jej muzyka nadal inspiruje kolejne pokolenia.

Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka na rzecz małego giżycczanina – Piotrusia Szpilki. Akcja charytatywna pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.
Numer rejestracji zbiórki: 2024/412/KS.